środa, 19 października 2016

Plusy i minusy 5 popularnych serwisów społecznościowych

Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Snapchat...

Mimo wielu podobieństw (na przykład duża interaktywność, proste tworzenie i publikacja treści, łatwa wymiana informacji i wiedzy) serwisy społecznościowe bardzo się różnią – nie można ich pomylić.

Każdy serwis jest wyjątkowy, ale żaden nie jest idealny. Wszystkie mają swoje plusy i minusy.

Oto krótkie zestawienie plusów i minusów pięciu popularnych serwisów społecznościowych:

1. Facebook

Plusy: Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Trudno znaleźć kogoś kto o nim nie słyszał lub nie ma profilu. Ogromna popularność ułatwia nawiązywanie znajomości i odnowienie utraconych kontaktów.

Minusy: Słynny algorytm, który decyduje co zobaczysz na swojej Osi czasu – wpisy, które polubili, udostępnili lub skomentowali Twoi znajomi lub znajomi Twoich znajomych – bliższych i dalszych. Dużo przypadkowych i mało wartościowych treści.

2. Twitter

Plusy: Najszybsze źródło najnowszych wiadomości, niestety nie zawsze dokładnych. Miejsce gdzie można przeczytać o czym rozmawiają dziennikarze, politycy i eksperci.

Minusy: Nie każdy potrafi wyrazić co myśli w 140 znakach. Dużo fałszywych profili dających polubienia wyłącznie po to, żeby skłonić użytkownika do odwiedzenia ich strony w Internecie.

3. Instagram

Plusy: Najlepsza platforma do publikacji zdjęć i wideo ze smartfona. Chyba także wciąż najprostsza w obsłudze.

Minusy: Podobne problemy ze spamerami jak na Twitterze. Słabo działająca funkcja wyszukiwania. Aplikacja dostępna tylko na Androidzie i iOs.

4. LinkedIn

Plusy: Solidne źródło informacji na specjalistyczne tematy i miejsce biznesowych kontaktów z ekspertami. Dobry serwis do budowania zawodowej reputacji i szukania pracy.

Minusy: Stara się być najlepszy we wszystkim. Stracił trochę z pierwotnej elegancji i etykiety pozytywnie odróżniającej go od innych serwisów z tej listy. Potrzeba dużo czasu, żeby nauczyć się go obsługiwać.

5. Snapchat

Plusy: Łatwa i szybka wymiana plików multimedialnych (zdjęcia z podpisami i wideo) i automatyczne kasowanie treści po wyświetleniu (do 10 sekund). To zmniejsza ryzyko, że ktoś kiedyś coś wypomni i wykorzysta. Rewelacyjna funkcja filtrów do zmiany wyglądu snapów.

Minusy: Funkcja automatycznego kasowania wpisów prowokuje do publikacji niecenzuralnych treści. Starszym użytkownikom bez dużej sieci kontaktów trudno zrozumieć wszystkie funkcje. Brak aplikacji dla Windows Phone.

Co sądzisz o plusach i minusach tych pięciu popularnych serwisów społecznościowych? Napisz o tym w komentarzu.

5 komentarzy:

 1. Takie portale mają wiele wspólnego z reklamą online i moim zdaniem obecnie inwestować warto głównie w reklamę internetową, gdyż jest zdecydowanie tańsza niż reklama w mediach tradycyjnych, a przy tym równie skuteczna. Szukając informacji na temat reklamy internetowej i tego, jak pozyskiwać klienta z pomocą działań w sieci, proponowałbym zajrzeć na portal internetowy http://adnext.pl/onas/content-marketing/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywistym jest, że media społecznościowe mają swoje minusy, jednak jeśli podchodzi się do prowadzenia konta z rozsądkiem jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, na której jeszcze można zarobić. Szczególnie jeśli chodzi o Instagram.
  https://fejmowo.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. No ja przyznam szczerze, że ostatnio zdarza mi się być rzadziej na takich portalach społecznościowych. Bardziej chyba na ten moment lubię zwracać uwagę na różnego rodzaje portale związane z poradnikami. Jednym z takich miejsc jest https://steptop.pl/ , więc jeśli jesteście zainteresowani, to śmiało możecie zerknąć. Myślę, że poznacie ważne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja akurat jestem zdania, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Można jednak dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich portali i sami ocenić, jakie jest Wasze postrzeganie na dany portal. Przykładowo na stronie https://ebizneskrokpokroku.pl/spolecznosci/twitter-co-to-jest-i-jak-dziala/ dowiecie się, czym jest Twitter, obecnie znany już jako platforma X.

  OdpowiedzUsuń

Ten wpis czeka na Twój komentarz.