niedziela, 30 lipca 2017

Agencja PR czy wewnętrzny dział PR?

Jakie są różnice między wewnętrznym działem PR a agencją PR? W końcu i tu chodzi o PR i tu też chodzi o PR, prawda? Jakie są plusy każdego rozwiązania?

Na konkurencyjnym rynku trudno o sukces bez skutecznego PR. Po wyborze celów, wyznaczeniu budżetu i ustaleniu metod pomiaru efektów, trzeba zdecydować kto zajmie się PR.

Jakie są korzyści z wewnętrznego działu PR?

1. Znajomość branży i firmy. Podstawowym atutem jest szeroka i głęboka wiedza o branży i firmie oraz relacje z pracownikami.

2. Firma jest jedynym klientem. Zespół PR pracuje wyłącznie dla swojej firmy i zajmuje się tylko jej produktami i/lub usługami.

Jakie są korzyści z zatrudnienia agencji PR?

1. Obiektywne opinie. Co dwie głowy, to nie jedna - szczególnie kiedy ta druga jest neutralna i opanowana. Agencja PR przekazuje obiektywne, bezstronne i wolne od emocji porady.

2. Różnorodność doświadczeń. Agencja PR ma doświadczenie w prowadzeniu projektów PR dla różnych firm w oparciu o różne budżety. Wie jak rozwiązywać problemy, z którymi firma spotyka się prawdopodobnie pierwszy raz. Ma większe doświadczenie w zarządzaniu kryzysami.

3. Doradztwo w sytuacji kryzysowej. Kiedy wydarzy się coś złego, agencja PR korzystając z własnego planu kryzysowego (jeżeli firma go nie ma) potrafi zapanować nad sytuacją i zaproponować plan działania.

Inne kwestie do rozważenia:

1. Ograniczenia kadrowe. Wewnętrzny dział PR nie zatrudnia wielu osób. W przypadku kumulacji projektów zdarza się, że pracownicy działu mają kłopoty z dotrzymaniem terminów i/lub zapewnieniem wysokiej jakości pracy.

2. Trendy. Agencje PR znają najnowsze trendy i mają dostęp do nowych technologii pomagających świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

3. Pomiar efektów. Agencje PR wiedzą, że bez realnych efektów nie mają co myśleć o dłuższej współpracy ze swoimi klientami. Wewnętrzne działy PR czasem nie mają narzędzi do pomiaru efektów lub nie mają na to czasu.

Dlaczego warto zatrudnić agencję PR?

Zła agencja PR karmi ego swojego klienta. Dobra agencja szanuje realia współpracy z mediami i temperuje niezdrowy entuzjazm.

Agencje PR wiedzą jak działają media i jakie mają potrzeby. Dbają o dobre relacje z reporterami. Potrafią im zaproponować ciekawe tematy o swoich klientach. Na szkoleniach medialnych przygotują ich do wywiadów dla mediów.

Idealnym wyjściem jest współpraca wewnętrznego działu PR (nawet jeśli zatrudnia tylko jedną osobę) z agencją PR. Takie podejście pozwala wykorzystać plusy obydwu rozwiązań.

Jeśli potrzebujesz agencji PR lub masz pytanie o komunikacji z mediami, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.

1 komentarz:

  1. Warto oddać proces rekrutacji w ręce doświadczonych profesjonalistów. Agencja Pracy https://kono.jobs/outsourcing-pracowniczy/ oferuje zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pośrednictwie pracy, usługach HR i kadrowych oraz wsparciu prawnym. Z pewnością warto zwrócić uwagę na ich przejrzyste zasady i uczciwą współpracę.

    OdpowiedzUsuń

Ten wpis czeka na Twój komentarz.