wtorek, 9 grudnia 2014

7 oryginalnych pomysłów na artykuł na blogu

Regularne prowadzenie bloga wiąże się z systematycznym dopływem świeżych, oryginalnych i ciekawych pomysłów.

Jako doświadczony bloger wiem, że zawsze przychodzi chwila kiedy pierwszy raz nie masz pojęcia o czym pisać. Czytelnicy czekają – a tu cisza...

Dlatego wymyślam tematy na zapas – kiedy umysł pracuje wolniej, sięgam do kuferka z inspiracjami.

Oto 7 pomysłów na artykuł na blogu kiedy pusto w głowie:

1. Oczami dziecka

Dzieci są niesamowite. Zanim dorastając nauczymy się odpowiedzialności, wszyscy – jako dzieci – mamy czysty i niewinny obraz świata. Nie ma rzeczy niemożliwych. Czego jako praktycy public relations możemy nauczyć się od dzieci, aby pokonywać trudności i odzyskać wiarę w siłę woli? Jak to może odmienić nasze życie i styl prowadzenia interesów?

2. Książka jaką chciałbym napisać...

Mówi się, że każdy nosi w sobie jedną książkę. O czym byłaby Twoja? Byłaby oparta na osobistych przeżyciach czy czerpałaby inspirację z cudzych doświadczeń? Romans, kryminał czy dramat? Jaki byłby jej styl – bardziej Hemingway czy Dos Passos? Opowiedz o swojej książce i zachęć do kupna kiedy już będzie w księgarniach!

3. Gdyby to tylko było możliwe...

Wyobraź sobie, że wszystko co byś zaplanował, na pewno by się udało. Co by to było? Rozwiązałbyś problemu głodu na świecie? Zlikwidowałbyś wszystkie agencje PR, oprócz Twojej? Wysłałbyś Dodę i Palikota w kosmos? Daj się ponieść wyobraźni i powiedz jak chciałbyś zmienić świat, gdybyś miał taką cudowną moc.

4. Gdybym był postacią z kreskówki...

Kto jest Twoim ulubionym bohaterem z kreskówek? Co jest w nim wyjątkowego? Gdybyś był tą postacią, co byś powiedział swojemu autorowi? Jakie cechy charakteru wymagają poprawy? Jak ta postać radziłaby sobie w prawdziwym świecie? Czy w public relations byłoby dla niej miejsce?

5. Czego uczą porażki?

Prawdziwa nauka zaczyna się od pomyłki. Czego nauczyły Cię błędy, prywatnie i zawodowo? Jak poradziłeś sobie z rozwiązaniem problemów? Dzieląc się wiedzą i doświadczeniami pomagasz innym w odnoszeniu sukcesów – i chwała Ci za to.

6. Kocie interesy

Od kotów można dużo się nauczyć. Są sprytne, mogą próbować dziewięć razy, mają najwięcej do zrobienia kiedy wszyscy śpią. Opisz jak koci świat przypomina Twoją firmę i co by się w niej zmieniło na lepsze, gdyby szefem został KOT.

7. Porady dla mojej ulubionej marki

Każdy ma swoje ulubione marki i produkty. Co można w nich ulepszyć? Więcej PR? Lepsze PR? Opracowanie produktów dla leworęcznych? Uproszczenie instrukcji obsługi? Co zrobić, żeby ukochana marka była bezkonkurencyjna?

Chętnie o tym poczytam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.